Portugalsko - velký okruh leteckyVydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.

Program zájezdu

1. den: Ve večerních hodinách odlet z ČR do Portugalska. Transfer do hotelu, ubytování v hotelu.
2. den: LISABON – dopoledne první část prohlídky metropole Portugalska s nejvýznamnější památkou klášterem Sv. Jeronýma v BELEMU. Prohlédnout si budete moci také obranou věž Torre de Belém. SINTRA – královské letovisko, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác, zámek Pena i řadu dalších historicky cenných staveb. CABO DA ROCA – nejzápadnější výběžek Evropy. Večer příjezd do FATIMY , jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa. Nocleh.
3. den: BATALHA – pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA – starobylé městečko s klášterem P. Marie z 12. století. TOMAR – historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století, později v 15. století přestavěný na tzv. Convento de Cristo. Konvent představuje neuvěřitelně rozsáhlý komplex staveb. Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.
4. den: Dopoledne prohlídka přístavního města PORTO , známého svým vinařstvím (portské). COIMBRA – univerzitní město (druhá nejstarší univerzita v Evropě), první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.
5. den: Dopoledne příjezd do LISABONU . Prohlídka historického centra, čtvrti Alfama, náměstí Rossio, které je kulturním i společenským centrem města, aj. Ubytování v hotelu. Večer doporučujeme posezení v některé z typických portugalských restaurací s živou hudbou ve stylu fado.
6. den: EVORA – historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží – ALGARVE . Krátká procházka kolem útesů na pobřeží Algarve . Nocleh.
7. den: ALGARVE – jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva CABO DE SAN VINCENTE – nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u LAGOSU . Nocleh.
8. den: Dopoledne odlet z Fara (Algarve) do Lisabonu. Zde přestup na let do Prahy.

květen 2020

22.05. - 29.05.20 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
27 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha - Lisabona zpět
  • leteckou dopravu Faro (Algarve) - Lisabon
  • zavazadlo k odbavení
  • autobusovou dopravu v Portugalsku
  • 7x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x snídani
  • 3x večeři
  • průvodce

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 6990 Kč)